Spotkanie z Tomaszem Jarmołą

Na ostatnim spotkaniu KNPK członkowie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Tomaszem Jarmołą, autorem książki „Kontrterroryzm”.

Tomasz, wieloletni członek naszego koła, po zakończeniu studiów prawniczych na WPiA zdecydował się na pracę w Policji.

Na spotkaniu omawiano nie tylko praktykę pracy w Policji i dot. tej jednostki regulacje prawne, ale również zagadnienia związane z jednostkami antyterrorystycznymi w Polsce i na świecie.

Członkowie mogli dowiedzieć się m.in jakiej broni używa obecnie polska Policja, jakie jest zdanie funkcjonariuszy na temat projektu nowych mundurów, jak wyglądają początki kariery w Policji, a także jak wygląda praca policjanta w Gdańsku.

Na spotkaniu można było również zapoznać się z książka naszego gościa, która wzbudziła spore zainteresowanie wśród zebranych.

„Kontrterroryzm” to pozycja będące wprowadzeniem do tematyki którą porusza. Jest czymś w rodzaju streszczenia i kompendium podstawowej wiedzy.

„Książka jasno przedstawia terminologie, podstawowe definicje i podziały stosowane w bazie pojęciowej dotyczącej tematyki zwalczania terroryzmu. Wyjaśnia podstawowe różnice choćby między porwaniem i uprowadzeniem itp. (w kontekście licznych błędów reporterów telewizyjnych czy prasowych, choćby dla nich książka godna polecenia). W jasny sposób wprowadza czytelnika w kontekst oraz realia zwalczania zagrożenia terroryzmu. Sposób przedstawienia kilku głośnych operacji na pewno wzbudzi głębsze zainteresowanie czytelnika. W ogólny ale przez to nienużący sposób naświetla paletę głównych jednostek AT/CT w Polsce i na świecie opisując co ciekawsze i zapadające w pamięć ciekawostki i informacje. W jasny sposób opisuje broń oraz amunicje używaną przez owe jednostki co pozwala czytelnikowi nabyć podstawową wiedzę z tego zakresu oraz wzbudzić zainteresowanie jej pogłębianiem.„*

Wszystkich chętnych do zapoznania się publikację zapraszamy na stronę wydawnictwa.
*(za: użytkownik Sosna; źródło)